box icon Безплатна доставка над
60
00
117
35
лв.
Добавен продукт в количка

Хотово Мелник Бленд 2021

icon В наличност
Хотово Мелник Бленд
Хотово Мелник Бленд 2021
Избери доставка до магазин на Seewines и получи 5% допълнителна отстъпка!
  • Seewines Gallery, София, бул. България 106
  • Seewines Бизнес Парк София, Младост-4, сграда 11, вх.В, ет.1
Безплатна доставка над 11900 лв. / 6084 €
  • Куриер на Seewines до адрес в рамките на град София
  • До офисите на Спиди в цялата страна
Изненадайте със стил

Добавете луксозна подаръчна опаковка и персонализирана картичка с ваше пожелание. Изберете тази опция в следващата стъпка от поръчката.

Виж повече

Детайли

В серията Хотово се използват най-добрите лозови масиви, които се намират в едноименното село в Долината на Струма. Виното е български купаж от 36% Мелник 55, 32% Широка Мелнишка Лоза и 32% Мелник 82. Виното отлежава 5 месеца в нови френски дъбови бъчви.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Танини
  • Алкохол

Сорт

Купаж

Чаша за консумация

За червено вино

Доминиращи аромати

  • Сушени плодове Сушени плодове
  • Ситни черни плодове Ситни черни плодове
  • Тютюн Тютюн

Подходящи храни

  • Червени меса Червени меса
  • Бели меса Бели меса
  • Меки сирена Меки сирена

Научи повече за продукта

Либера Естейт

Либера Естейт

Либера Естейт е нов проект на винената карта на България. За пръв път вина с марката Либера се винифицират през 2013 година като се залага на предимно местни и малко международни сортове. Тази линия се запазва до началото на 2017 година, когато взехме решение да увеличим нашето портфолио с вина, което даде повод и за появата на нов бранд. Целта пред нас е да покажем истинския облик на българското вино като съчетаем местните вековни традиции и съвременния поглед на нашия екип. Лозята ни наброяват повече от 350 дка в землището на селата Хотово, Лозеница и Зорница. Намираме се на 9 км. от Сандански и на 6 км. от Мелник в район, който е пропит с много история и вино. Долината на река Струма е изключително интересен тероар, характерен с мека зима и горещо лято, а планините, които ни обгръщат са важен фактор и също обуславят характера на нашите вина.

Всички от този производител
Долината на Струма

Долината на Струма

Районът на долината на Струма обхваща югозападната част на България и българската част на Македония. Климатът в региона е специфичен и е силно повлиян от топлите течения от Средиземно море. Основните сортове грозде тук са местният ендемичен сорт Широка Мелнишка лоза, Мелник 55 (кръстоска между Широка Мелнишка лоза и френския сорт Валдигие), но също така и международните Каберне Совиньон, Мерло, Сира и др. Поради сухия климат и високите температури, вината развиват топли южни тонове в аромата, с нюанси на зрели плодове и плътно богато тяло. Особен интерес представляват вината от Широка мелнишка лоза, отчасти поради факта, че сортът е труден за отглеждане, тъй като узрява в края на есента. Днес регионът е най-динамично развиващият се в България, с много нови, малки, семейни винарни, все по-фокусирани върху качеството и тероарната експресия на вината, които произвеждат.

Всички вина от този регион

Още от Либера Естейт

12
22
23
90
лв.
20
90
40
88
лв.
България България | Купаж
19
94
39
00
лв.
Италия Италия | Рибола Джала
117
09
229
01
лв.
82
00
160
38
лв.
58
00
113
44
лв.
38
00
74
32
лв.

Подобни продукти

12
22
23
90
лв.
20
90
40
88
лв.
България България | Купаж
9
15
17
90
лв.
България България | Купаж
20
20
39
51
лв.
България България | Каберне Совиньон | Каберне Фран | Мерло
12
88
25
19
лв.
България България | Каберне Фран
19
89
38
90
лв.
България България | Каберне Совиньон | Мерло | Сира
20
40
39
90
лв.
България България | Купаж
19
94
39
00
лв.
Австрия Австрия | Грюнер Велтлинер
27
05
52
91
лв.
41
87
81
89
лв.
Италия Италия | Рибола Джала
20
40
39
90
лв.
Италия Италия | Рибола Джала
117
09
229
01
лв.

Отзиви и оценки

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю