box icon Безплатна доставка над
60
00
117
35
лв.
Добавен продукт в количка
  1. Начало
  2. ВИНО
  3. Вид вино
  4. Бели вина
  5. Шато Авли Гевюрцтраминер

Шато Авли Гевюрцтраминер 2024

icon В наличност
Шато Авли Гевюрцтраминер
Шато Авли Гевюрцтраминер 2024
Избери доставка до магазин на Seewines и получи 5% допълнителна отстъпка!
  • Seewines Gallery, София, бул. България 106
  • Seewines Бизнес Парк София, Младост-4, сграда 11, вх.В, ет.1
Безплатна доставка над 11900 лв. / 6084 €
  • Куриер на Seewines до адрес в рамките на град София
  • До офисите на Спиди в цялата страна
Изненадайте със стил

Добавете луксозна подаръчна опаковка и персонализирана картичка с ваше пожелание. Изберете тази опция в следващата стъпка от поръчката.

Виж повече

Детайли

Chateau Avli Gevurztraminer 

100% Гевюрцтраминер от собствените лозя в района на с. Глушник, Сливенско

Гевюрцтраминерът традиционно притежава деликатен сламено-златист цвят и аромати типични за този благороден сорт с елегантни нотки на роза, личи и подправки. Тялото е сочно, с вкус на цитрус и ароматни подправки. Финалът е продължителен и с приятна свежест. Подходящо с лека, пикантна храна и суши.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Сладост
  • Свежест

Чаша за консумация

За бяло вино

Доминиращи аромати

  • Бял пипер Бял пипер
  • Роза Роза
  • Цитрусови плодове Цитрусови плодове

Подходящи храни

  • Зеленчуци Зеленчуци
  • Бели меса Бели меса
  • Екзотични подправки Екзотични подправки

Научи повече за продукта

Шато Авли

Шато Авли

Шато Авли, се намира в с. Глушник, Сливенска област. Името произлиза от средновековния град Авли, известен със земеделието и винопроизводството си. Лозята са засадени през 2006 г. като е използван френски посадъчен материал. Разположени са върху 330 дка на два масива (Бозалъка и Рупов дол) в подножието на сливенската планина – на терени с благодатни глинесто-каменисти почви, с южно изложение и отличен въздушен дренаж. Освен благоприятния си тероар, климатични особености и терен, земята е богата на няколко вида камъни, което също допринася за вкусовите качества и специфичния разпознаваем характер на вината. През 2018 г. е направена конверсия на лозята както е и изградено капково напояване и в двата масива. Отглежданите сортове са Каберне Фран, Каберне Совиньон, Мерло, Пино Ноар, Каладок, Сира, Мускат, Пино Гриджо, Гевюрцтраминер и Вионие.

Всички от този производител
Тракийска низина

Тракийска низина

В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.

Всички вина от този регион
Гевюрцтраминер

Гевюрцтраминер

Гевюрцтраминер (Gewürztraminer) е официалният синоним на немски език на ароматния сорт грозде Траминер, който е една от емблемите на енологията на Южен Тирол, от една страна, и на Елзас, от друга. Много добре познат и изключително характерен по отношение на ароматите и вкуса, както всички вина, произведени от ароматни или частично ароматни сортове грозде. По-трудно, именно поради тези характеристики, се съчетават с храна. Структурата и минералността му, особено в най-високите изрази, които се срещат в Елзас, както и алкохолното съдържание на много интерпретации от Алто Адидже, го правят неподходящо за придружаване на деликатни ястия. Мекотата и консистенцията на виното, съчетани с мощен ароматен букет (плодов - личи, маракуя, ананас; пикантен - пипер, карамфил, звездовиден анасон; цветен) го правят интересно за опитване с бели меса в много пикантни ориенталски приготовления (като Тандори), с пушена сьомга или сини сирена. То е изключително и като вино за медитация.

Всички вина от този сорт

Още от Шато Авли

България България | Гевюрцтраминер
15
80
30
90
лв.
България България | Купаж
16
31
31
90
лв.
България България | Пино Ноар
15
29
29
90
лв.
13
24
25
90
лв.
България България | Каладок
13
24
25
90
лв.
България България | Сира
16
31
31
90
лв.
Италия Италия | Рибола Джала
117
09
229
01
лв.
Австралия Австралия | Пино Гри
20
40
39
90
лв.

Подобни продукти

България България | Гевюрцтраминер
15
80
30
90
лв.
България България | Купаж
16
31
31
90
лв.
България България | Пино Ноар
15
29
29
90
лв.
13
24
25
90
лв.
България България | Каладок
13
24
25
90
лв.
България България | Сира
16
31
31
90
лв.
България България | Гевюрцтраминер
12
02
23
51
лв.
България България | Гевюрцтраминер
12
02
23
51
лв.
България България | Гевюрцтраминер
9
71
18
99
лв.
България България | Сира
22
96
44
91
лв.
Испания Испания | Гевюрцтраминер
18
87
36
91
лв.
Испания Испания | Гевюрцтраминер
18
87
36
91
лв.
Италия Италия | Рибола Джала
117
09
229
01
лв.
Австралия Австралия | Пино Гри
20
40
39
90
лв.

Отзиви и оценки

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю