Шатоньоф-дю-Пап "Ла Фонтен", Долината на Рона 2015
La Fontaine често се смята за едно от най-добрите бели вина в Chateauneuf du Pape, Рона и въпреки че е великолепен спътник на гастрономията, опитайте го и самостоятелно - за един пълноценен liquid lunch в неделя например…
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Мед
- Ванилия
- Цитрусови плодове
- Тропически плодове
Чаша за консумация
Температура
СтуденоПодходящи храни
- Риба
- Бели меса
- Меки сирена
Зрялост
Готово, но ще развие потенциала сиОще от този производител
Повече за това вино
Ален Жом
През 14 век, папа Йоан XXII построява дворец в село Châteauneuf. Той и неговите наследници, впечатлени от изключителния тероар, засаждат лозя около замъка на тераси, покрити с гладки заоблени варовикови камъчета. Така се ражда една от най-известните и ценени в света апелации: Châteauneuf du Pape. Семейство Jaume се е посветило на изкуството да се прави вино от 1826 г. насам. Вината на Alain Jaume имат огромен потенциал да стареят и са наситени, богати и сложни. Те отразяват и олицетворяват превъзходния тероар на южната част на долината на река Рона.
Всички от този производителДолината на Рона
Долината на Рона представлява дълга, тясна ивица в южния център на Франция. На практика този регион се разделя на два подрегиона, всеки със своята типика и идентичност - Северна и Южна Рона. Северният участък е най-известен с легендарни и дълготрайни червени вина предимно от грозде Сира: Ермитаж, Кот Роти, Св. Йосиф и Корнас, както и с ароматното бяло вионие от Кондрие. Югът е дом на пълноценните Шатоньоф-дю-Пап и Жигондас, както и на леките Розе от Тавел. Chateauneuf-du-Pape може да бъде бленд от до 13 различни сорта, от които 3 са дори бели. Това е и основната разлика между него и Жигондас, където бели сортове в бленда не се допускат. Най-известните от тези основни червени сортове са Гренаш, Мурведър, Сира и Синсо, а белите са Русан, Марсан и Вионие.
Всички вина от този регион
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю