Червен Мискет Why Not? Георгиев/Милков 2020
Лозята се намират близо до с. Пролом в непосредствена близост до река и са на възраст около 50г. Ферментацията е спонтанна и виното отлежава на дрождите месец и половина.
Регион
Профил
-
Плод
-
Тяло
-
Сухота
-
Сладост
-
Свежест
-
Алкохол
Сорт
Доминиращи аромати
- Цитруси
- Цветисти аромати
- Минерални аромати
Чаша за консумация
Температура
Ледено студеноПодходящи храни
- Риба
- Морски дарове
- Екзотични подправки
Зрялост
Готово за консумацияПовече за това вино
Георгиев и Милков
Петър Георгиев и Радостин Милков са хората, които стоят зад вината Georgiev/Milkov. Производството на виното стартира през реколта 2014 г. Двамата дългогодишни приятели са дипломирани енолози, които са винифицирали на различни места по света - Австрия, Малта, САЩ, Нова Зеландия, Китай, но идеята им е да наблегнат на българското, в - Западна Тракийска низина, където са и двата им лозови масива. Вярват в потенциала на местните български сортове и за това съвместният им проект стартира с два от тях - Мавруд и Рубин. Производството на вината Georgiev/Milkov бързо нараства, двамата опитни енолози залагат на ръчното бране, сортиране и пресоване. Виното ферментира в малки съдове с контрол на температурата.
Всички от този производителТракийска низина
В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.
Всички вина от този регион
Мнения на клиенти
Все още няма ревюта на този продукт
Напишете първото ревю