1. Начало
  2. Вино
  3. Вид вино
  4. Червени вина
  5. Колорито Червен Бленд

Колорито Червен Бленд 2019

Изчерпана наличност
Арт.№ 1551

Лозовите масиви се намират в землището на с.Хърсово и с.Кромидово, Сандански на терен с преобладаващо южно изложение. Ръчно набраното грозде ферментира самостоятелно в съдове от неръждаема стомана. Алкохолната ферментация, както и малолактичната протичат спонтанно. Виното не преминава през етап на отлежаване в бъчви, което запазва сортовият характер и свежест на плода. Виното е с леко прозрачен, но рубинено червен цвят. В аромата преобладават предимно нотки на червени плодове – вишна, малини, череша, а вкусът разкрива също приятни билкови нотки и характерния за Широка Мелнишка лоза черен пипер.Сервира се леко охладено и може да се консумира самостоятелно. Партнира си идеално с по-леки бели меса или риба, а също е чудесен акомпанимент за вегетариански ястия.

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Танини
  • Свежест
  • Алкохол

Доминиращи аромати

  • Вишна Вишна
  • Подправки Подправки
  • Черен пипер Черен пипер
  • Ситни червени плодове Ситни червени плодове

Чаша за консумация

За червено вино

Температура

Температура на изба Температура на изба

Подходящи храни

  • Зеленчуци Зеленчуци
  • Риба Риба
  • Бели меса Бели меса

Зрялост

Готово за консумация

Повече за това вино

AYA Estate Vineyards

AYA Estate Vineyards

AYA Estate Vineyards е компания, наследник на лозарските знания на няколко поколения, с над 80 години опит в занаятчийското производство на вина. Тези традиции обуславят и посоката на проекта – възраждане на ендемични български сортове и фокусиране върху тероарната изразеност на виното, благодарение на работата с природата, а не срещу нея. Основните масиви са разположени в Югозападна България, в землището на с. Хърсово, Мелнишко, но разполагат и с 10 хектара в Североизточна България, само на 2км от Черно море, в близост до нос Калиакра, което обуславя свежестта на белите вина, произвеждани от AYA Estate Vineyards, особено емблематичен от които е Совиньон блан. Лозята в Хърсово, от които се добива гроздето Широка мелнишка лоза, са на възраст над 50 години, а новите насаждения със Сира, макар и все още млади, впечатляват с потенциала си и изразените пиперливи характеристики на сорта. Seewines следва принципите на биодинамиката, както в лозята, така и в самото винопроизводство, поддържа биоразнообразието в лозята и около тях и практикува максимално щадящо и природосъобразно лозарство.

Всички от този производител
Долината на Струма

Долината на Струма

Районът на долината на Струма обхваща югозападната част на България и българската част на Македония. Климатът в региона е специфичен и е силно повлиян от топлите течения от Средиземно море. Основните сортове грозде тук са местният ендемичен сорт Широка Мелнишка лоза, Мелник 55 (кръстоска между Широка Мелнишка лоза и френския сорт Валдигие), но също така и международните Каберне Совиньон, Мерло, Сира и др. Поради сухия климат и високите температури, вината развиват топли южни тонове в аромата, с нюанси на зрели плодове и плътно богато тяло. Особен интерес представляват вината от Широка мелнишка лоза, отчасти поради факта, че сортът е труден за отглеждане, тъй като узрява в края на есента. Днес регионът е най-динамично развиващият се в България, с много нови, малки, семейни винарни, все по-фокусирани върху качеството и тероарната експресия на вината, които произвеждат.

Всички вина от този регион
Широка мелнишка лоза

Широка мелнишка лоза

Широка мелнишка лоза е изключително рядък сорт грозде, разпространен единствено в региона на Мелник и специфично в село Хърсово, КЗНП. Вината от Широка мелнишка лоза могат да бъдат мощни и чудесно отлежават в дъб. Имат специфични екзотични аромати, богата текстура и танинова структура. Сортът е къснозреещ, подпомогнат от дългата и стабилна есен в региона и най-голямото предизвикателство на производителя е да успее да изчака гроздето да узрее, което обикновено се случва едва в средата на октомври.

Всички вина от този сорт

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю