1. Начало
  2. Вино
  3. Совиньон Блан Bone Dry Wine Hippies

Совиньон Блан Bone Dry Wine Hippies 2019

Изчерпана наличност
Арт.№ 1744

Както и името говори, много сух, изтънчен и минерален вариант на сорта от лозя в горно-тракийската низина, чийто микроклимат включва големи температурни амплитуди. Това е ключово условие за пълноценното зреене на плода. Приятна минералност се откроява още в началната фаза на вкуса и е хармонично интегрирана с свежи цитрусови нотки с акцент на розов грейпфрут. Малко количество Пино Гри е тайната на нестандартния облик. Финалът е солиден.

Алк. 13 %

Профил

  • Плод
  • Тяло
  • Сухота
  • Свежест
  • Алкохол

Доминиращи аромати

  • Цитруси Цитруси
  • Минерални аромати Минерални аромати
  • Ябълка Ябълка
  • Цитрусова кора Цитрусова кора

Чаша за консумация

За бяло вино

Температура

Студено Студено

Подходящи храни

  • Зеленчуци Зеленчуци
  • Риба Риба
  • Меки сирена Меки сирена

Зрялост

Готово за консумация

Повече за това вино

Уайн Хипис

Уайн Хипис

Лицата зад проекта Уайн Хипис са тези на Димитър Николов и Атанас Балев. И двамата са познати в българската виносцена и се радват на завиден натрупан с годините опит в тази сфера. Димитър Николов е сомелиер-професионалист и заедно със съпругата си Донка ръководи и проекта Apollowine, където за пръв път създава собствени серии вина през 2017 година (купаж с Широка Мелнишка Лоза, реколта 2017, осъществен във Вила Мелник и Шардоне Barrel fermented 2015 съвместно с винарна Зеланос, която консултира).Атанас Балев е ресторантьор, който прави истински фурор през последните четири години като управител на ресторант Космос в София. Тук той експериментира успешно със собствени серии вина, които са достъпни единствено и само на територията на ресторант Космос и до днес могат да бъдат открити във винения му лист. Общото между двамата е, че са сигурни, че определени български изби се справят изключително добре с точно определени сортове, защото са придобили най-подходящите тероари, на които са засадени. Затова решават да направят селекция от отделни тероари, които са емблематични за дадени изби и сортове, които съответстват на представата за честни и в същото време необикновени вина. Чрез проекта Wine Hippies Димитър и Атанас разказват всъщност собствената си история на бунтари и нестандартно мислещи във винен аспект.

Всички от този производител
Тракийска низина

Тракийска низина

В този регион, който включва Южна България, климатът е умереноконтинентален защитен от северните ветрове благодарение на Стара Планина, с добро разпределение на дъждовете. Включва централните части на Тракийската низина и части от Сакар. В този район са концентрирани повечето от червените сортове грозде. Отглеждат се “Мавруд”, “Мерло”, “Каберне совиньон”, “Червен мискет”, “Памид” и други. Климатичните условия на района благоприятстват получаването на богати, плътни, запомнящи се червени вина от сортовете “Каберне совиньон” и “Мавруд”. Добрите вина от местния сорт “Мавруд” се ценят особено много, защото съчетават аромата и вкуса на червени дребни плодове, подправки и треви.

Всички вина от този регион
Совиньон Блан

Совиньон Блан

Совиньон блан e един от най-известните сортове бяло грозде, успешно излязъл извън границите на родината си Франция и намерил втора родина в Нова Зеландия. Невероятно бързото утвърждаване на Совиньон блан в региона на Марлборо, Нова Зеландия е едно от чудесата в света на виното. Причината за това се корени в интензивния и лесно възприемчив аромат на класическия Совиньон от Марлборо - плодов, наситен и омайващ. Всъщност това е тайната на успеха на Совиньона изначално - той е директен, ароматен сорт, рядко предлага на консуматора скрити нюанси в ароматите и вкусовете, което обуславя лесното му възприемане дори от начинаещ винолюбител. Типичният класически Совиньон блан представя сериозен обхват от аромати - от трева, сено, аспержи до грейпфрут, бяла праскова, бъз и дори езотeричните pipi de chat (напишкано от котка), чемшир и бръшлян.

Всички вина от този сорт

Подобни продукти

Мнения на клиенти

Все още няма ревюта на този продукт

Напишете първото ревю